نرم افزار اجرای پی دی اف

نرم افزار اجرای فایل های pdf

پسوند .pdf مشهور ترین فرمت برای ارائه کتاب و مقالات اکترونیکی است. pdf مخفف Portable Document Format به معنای قالب سند قابل حمل است. این فرمت اولین بار در سال 1990 توسط شرکت ادوبی معرفی شد. این فرمت در سال 2008 به عنوان یک فرمت باز،توانست استاندارد ISO 32000 را کسب کرده و نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای اجرای آن نیست.

اجرای مقالات دانلود شده با فرمت پی دی اف

تمامی فایل هایی که در قسمت دانلود رایگان مقاله در وبسایت پیپرانه موجود هستند، دارای فرمت پی دی اف بوده و برای نمایش آن ها می توان یکی از روش های زیر را به کار برد:

 نمایش فایل های پی دی اف توسط مرورگر

اکثر مرورگرهای پیشرفته و به روز از فرمتpdf پشتیبانی کرده و می توانید، این فایل ها را بدون هیچ برنامه جانبی توسط مرورگر خود مشاهده نمایید. مرورگر کروم یکی از بهترین مرورگرهایی است که قابلیت نمایش فایل های pdf را داراست. تمامی مقالات و کتبی که در وبسایت پیپرانه دارای فرمت pdf هستند، توسط مرورگر Chrome قابل نمایش هستند.

استفاده از نرم افزار Adobe Reader

Adobe Reader یکی از معروف ترین برنامه ها جهت نمایش فایل های PDF است. شما می توانید با استفاده از لینک زیر این نرم افزار را دانلود نمایید. این برنامه از سوی شرکت adobe به صورت رایگان عرضه می شود. برای دریافت این نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود نرم افزار Adobe Reader

نمایش فایل های پی دی اف توسط Foxit Reader

Foxit Reader به عنوان برنامه مشاهده مقالات و کتب الکترونیکی چندین سال است که معرفی شده است. یکی از ویژگی های بارز این برنامه سرعت لود بسیار سریع آن است که موجب شده است ازز رقیب خود ادوبی ریدر پیشی بگیرد. این نرم افزار نیز نیاز به لیسانس نداشته و می توانید آن را از لینک زیر دریافت نمایید.

دانلود نرم افزار Foxit Reader

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *