اجرای djvu

نرم افزار اجرای فایل های Djvu

فایل‌های DjVu مشابه فایل‌های PDF هستند و برخی از کتاب های اینترنتی با این پسوند انتشار یافته اند. در حال حاضر 7 % کتب در وبسایت پیپرانه فرمت مذکور را دارند.

DjVu یا دژوو یک فرمت برای کتاب های الکترونیکی است. معمولا از این فرمت برای ساخت کتاب هایی که صفحات آن ها اسکن شده اند استفاده می گردد. برخی از کتب قدیمی که فایل تایپی آن موجود نیست، معمولا اسکن شده و در قابل یک فایل دژوو منتشر میشوند. این فرمت از تکنولوژی‌هایی مثل جداسازی لایه‌های نوشته و تصویر، بارگذاری تدریجی و … استفاده می‌کند .

شیوه فشرده سازی دژوو به این صورت است  که، یک تصویر را به تعداد زیادی تصویر تقسیم می‌کند و سپس هر یک از آنها را جداگانه فشرده می‌نماید.به همین دلیل معمولا کتب اسکن شده با این فرمت حجم کمتری خواهند داشت و علت برتری این پسوند نسبت به پی دی اف در کتب اسکن شده نیز همین مورد است و باعث شده اکثر کتب اسکن شده برای دانلود راحت تر به این صورت منتشر شوند.

اجرای و نمایش کتاب های Djvu

در قسمت دانلود رایگان کتب انگلیسی چندین میلیون کتاب رایگان وجود دارند. بسیاری از این کتب پسوند آشنای پی دی اف دارند. پی دی اف فرمت اکثر کتاب ها و مقالات الکترونیکی است و آشناترین پسوند در زمینه کتب و مقالات الکترونیکی به شمار می آید.

برخی از کتاب های موجود بر روی سایت پیپرانه، دارای پسوند Djvu و epub هستند. در این پست از وبلاگ پیپرانه به معرفی یکی از مهمترین برنامه ها جهت نمایش و اجرای کتب الکترونیکی با فرمت djvu می پردازیم.

برنامه WinDjView برای مشاهده کتاب با فرمت djvu

برنامه WinDjView آشناترین برنامه جهت مشاهده فایل ها با پسوند djvu است.نرم افزار WinDjView امکان باز کردن و خواندن فایل هایی با پسوند Djvu در ویندوز را برای شما فراهم می کند. این برنامه رایگان بوده و از طریق وبسایت پیپرانه قابل دریافت است. کافی است این برنامه را در سیستم خود نصب نمایید. برای دانلود این برنامه بر روی قسمت زیر کلیک کنید:

دریافت نرم افزار WinDjView برای مشاهده کتاب های Djvu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *